2017 14 Mart Tıp Haftası "Doktorlar Ve Sağlık" Konulu Resim Yarışması Sonuçları


Anasınıfı (1.Kategori)

ALDIĞI ÖDÜL ADI SOYADI OKUL ADI
BİRİNCİ DEFNE DEMİRCİ FMV ÖZEL IŞIK ANAOKULU
İKİNCİ YALIN ÖZÇITAK ÖZEL BURÇAK EYÜBOĞLU ATAŞEHİR İ.O.
ÜÇÜNCÜ ECEM NAZ ÜNAL EĞE SANAYİ İ.O.
MANSİYON BEGÜM TARAKÇI ÖZEL ŞİRİN GÜLBEŞEKER ANAOKULU
MANSİYON FUAD FİKRİ ALİCAN FMV ÖZEL IŞIK ANAOKULU
MANSİYON ECE İLGEZDİ CENAP ŞAHABETTİN İ.O
MANSİYON YAĞMUR KARDOĞAN ÖZEL ŞİRİN GÜLBEŞEKER ANAOKULU
MANSİYON EFRAN YAVUZ ÖZEL ŞİRİN GÜLBEŞEKER ANAOKULU
MANSİYON SARAN ÇAPAR ÖZEL EYÜBOĞLU BATI ATAŞEHİR ANAOKULU
MANSİYON ÖZGE LARA KARA ÖZEL EYÜBOĞLU BATI ATAŞEHİR ANAOKULU

1.2. Sınıflar (2. Kategori )

ALDIĞI ÖDÜL ADI SOYADI OKUL ADI
BİRİNCİ LAL SU NARİNÇ BAHÇEŞEHİR OKULLARI/BEYLİKDÜZÜ
İKİNCİ DEFNE ADA DİVARCI ÖZEL BURÇAK EYÜBOĞLU BATI ATAŞEHİR İ.O.
ÜÇÜNCÜ IŞIK MUNGAN MİLLİ EĞİTİM VAKFI  KOLEJİ ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE OKULLARI
MANSİYON ASYA HANÇERLİ ÖZEL UĞUR İ.O.
MANSİYON ZEYNEP ÇEVİK ÖZEL YÖNDER İ.O.
MANSİYON DEREN YEŞİLDAL İSTEK BİLGE KAĞAN İ.O.
MANSİYON NAZ YILDIRIM ÖZEL BURÇAK EYÜBOĞLU BATI ATAŞEHİR İ.O.
MANSİYON ALİ GANİÇ İSTEK BİLGE KAĞAN İ.O.
MANSİYON DORUK UÇAR FMV ÖZEL ERENKÖY IŞIK ORTAOKULU
MANSİYON DERİN SALİ TOKİ SALİH ŞÜKRİYE YOLUÇ İ.O

3.4.Sınıflar (3.Kategori)

ALDIĞI ÖDÜL ADI SOYADI OKUL ADI
BİRİNCİ DEFNE SU ELBİR ÖZEL BURÇAK EYÜBOĞLU BATI ATAŞEHİR İ.O.
İKİNCİ BAHAR ATASOY CENAP ŞAHABETTİN İ.O.
ÜÇÜNCÜ BİLGE NUR ÇİFTCİ HATTAT İSMAİL HAKKI İ.O.
MANSİYON KAĞAN AHMET ALKAN MİHRİBAN SUAT BEDÜK İ.O.
MANSİYON MEHMET BİÇER İSTANBUL ERKEK LİSELİLER İ.E.LEV. İ.O.
MANSİYON ALP İRFANOĞLU İSTANBUL ERKEK LİSELİLER İ.E.LEV. İ.O.
MANSİYON MEHMET EGE SEZEN MİHRİBAN SUAT BEDÜK İ.O.
MANSİYON ZEYNEP NUR AKSOY MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK İ.O.
MANSİYON KÜBRA MANZARŞAH ZEYTİNBURNU ZİYA GÖKALP İ.Ö.
MANSİYON KEREM SÖNMEZ FMV ÖZEL AYAZAĞA IŞIK İ.O.

5.6.Sınıflar (4.Kategori)

ALDIĞI ÖDÜL ADI SOYADI OKUL ADI
BİRİNCİ MUSTAFA KERİM DİLMEN NERMİN AHMET HASOĞLU ORTAOKULU
İKİNCİ ALTUĞ EFE BİLGİLİ ACIBADEM TÜRK TELEKOM ŞEHİT METE SERTBAŞ O.O.
ÜÇÜNCÜ ILGIN ARSLAN ÖZEL POZİTİF İLİMLER KARE ORTAOKULU
MANSİYON SUDE NAS YÜRÜR NERMİN AHMET HASOĞLU ORTAOKULU
MANSİYON GÖNÜL YÜKSEL NERMİN AHMET HASOĞLU ORTAOKULU
MANSİYON ELA KILIÇ NERMİN AHMET HASOĞLU ORTAOKULU
MANSİYON MİNA CANSIN ACIBADEM TÜRK TELEKOM ŞEHİT METE SERTBAŞ O.O.
MANSİYON MUHAMMED VEYSİ ÇOBAN ASFEN KOLEJİ
MANSİYON KEREM KAS ÖZEL POZİTİF İLİMLER KARE ORTAOKULU
MANSİYON ELİF ERUÇAR TOKİ SALİH ŞÜKRİYE YOLUÇ ORTAOKULU

7.8. Sınıflar (5. Kategori)

ALDIĞI ÖDÜL ADI SOYADI OKUL ADI
BİRİNCİ ELİF GÜLLÜ ŞEHİT ÖĞRETMEN MEHMET FİDAN ORTAOKULU
İKİNCİ NAZLI ÜSTÜNDAĞ ERKAN ULU ORTAOKULU
ÜÇÜNCÜ DEFNE MEŞHUR ERKAN ULU ORTAOKULU
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ECEM YAZAR ÖZEL ÇEKMEKÖY TERCİH ORTAOKULU
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ İLKE YAZAR ÖZEL ÇEKMEKÖY TERCİH ORTAOKULU
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ BERRA YAZAR ÖZEL ÇEKMEKÖY TERCİH ORTAOKULU
MANSİYON AYŞENUR BAKIR BÜLENT ECEVİT ORTAOKULU
MANSİYON SERHAT DEMİREL BÜLENT ECEVİT ORTAOKULU
MANSİYON ZEHRANUR ALEMDAR BÜLENT ECEVİT ORTAOKULU
MANSİYON MUHARREM UMUT ULUS İBB EVLİYA ÇELEBİ İ.Ö.O
MANSİYON EBRU NİSA TOPKAYA KARTAL ÜLKÜ BORA ORTAOKULU
MANSİYON LİZA ÜÇKARDEŞ FMV ÖZEL ERENKÖY IŞIK ORTAOKULU
MANSİYON ASLI DÖNMEZ FMV ÖZEL AYAZAĞA IŞIK .İ.Ö.O.

resim

KONU

“DOKTORLAR VE SAĞLIK”

AMAÇ

İlköğretim öğrencilerinin sağlık alanına ilgilerini çekmek, sağlıkla ilgili duygu ve düşüncelerini çeşitli yayın organları vasıtasıyla hekimlere ve topluma iletmek.


YARIŞMA TÜRÜ


Resim 

KATILIM


Yarışmaya katılım beş kategoride olacaktır.

I.        Kategori: İlköğretim anasınıfını kapsamaktadır.

II.     Kategori: İlköğretim 1, 2. sınıfları kapsamaktadır.

III.   Kategori: İlköğretim 3, 4. sınıfları kapsamaktadır.

IV.  Kategori: İlköğretim 5, 6. sınıfları kapsamaktadır.

V.     Kategori: İlköğretim 7, 8. sınıfları kapsamaktadır.


KURALLAR

Çalışma tekniği serbesttir 
Resim boyutları en az 25x35 cm ve en fazla 35x50 cm olmalıdır 
Her öğrenci en fazla bir adet resim ile katılabilir. 
Paspartusuz resim değerlendirmeye alınmayacaktır. 
Resmin arka kısmında öğrencinin adı ve soyadı, okul adı, sınıfı ve okul numarası yazılı olacaktır. 
Resimler; katılımcı, katılımcı velisi veya okulu tarafından İstanbul Tabip Odası merkezine veya Kadıköy bürosuna teslim edilecektir. 
Dereceye girenlere başarı belgeleri ve ödülleri 14 Mart Tıp Haftası Resim Sergisi açılış töreninde verilecektir. Törenle ilgili program kazanan katılımcıya bildirilecektir. 
Ödül kazanan resimler 03 Mart 2017 tarihinden itibaren iki yıl süre ile telif hakları sahibinde kalmakla birlikte, İstanbul Tabip Odası etkinliklerinde ve yayınlarında sergilenebilir veya yayınlanabilir. Kullanılan resimlerde katılımcının ismi ve okulu yer alır. 
Yarışmaya katılan katılımcılar ilgili koşulları kabul etmiş olarak değerlendirilir. 
Yarışma İstanbul ili ilköğretim okulları ile sınırlıdır. 


SEÇİCİ KURUL

İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcisi 
İlköğretim okulu resim öğretmeni 
Mimar Sinan Üniversitesi Resim Fakültesi öğretim üyesi 
Sanatçı Hekim 
İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi. 


KATILIM ve DUYURU

Son katılım 13 Şubat 2017 Pazartesi tarihidir. 

Resimler Seçici Kurul tarafından 23 Şubat 2017 Perşembe tarihinde değerlendirilecektir.

Yarışma sonuçları 06 Mart 2016 tarihinde kazananlara ve okullarına yazı ile bildirilecek ve www.istabip.org.tr sayfasında yayınlanacaktır.


ÖDÜLLER:

Her kategori için birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri bulunmaktadır. Bu ödüller, İstanbul Tabip Odası başarı belgesi, İstanbul Tabip Odası yayınları ve kazanılan derece ile orantılı katılımcının kendi seçimi ile oluşturabileceği kitap setidir. 
Ayrıca her kategori için mansiyon alan katılımcılara İstanbul Tabip Odası başarı belgesi, İstanbul Tabip Odası yayınları verilecektir.


İLETİŞİM BİLGİLERİ:

İTO Merkez: Türkocağı Cad. No:17 Kat:2 Cağaloğlu/İST. 
Tel: 0212.5140292 – 3 hat 

Elektronik posta: istabip@istabip.org.tr



İTO Kadıköy Büro Rıhtım cad. Ülsel iş Merkezi No:18 Kat:4 Daire:9 Kadıköy/İstanbul
Tel: (216) 349 73 04 GSM: (546) 725 59 21

İSTANBUL TABİP ODASI